Владимир Зеленский: Украина уже работает над мирным планом

За рубежом

Украина активно разрабатывает три ключевые составляющие мирного плана в подготовке к будущему саммиту: энергетическая безопасность, обеспечение продовольственной безопасности и осуществление обмена военнопленными.

«Если бы все зависело только от Украины, войны не было бы», — заявил президент Украины Володимир Зеленський після зустрічі зі своєю словенською колегою Наташею Пірц Мусар у Києві у п’ятницю, 28 червня. Він звинуватив російського президента в тому, що саме той не бажає завершення війни.

За словами Зеленського, Україна працює над трьома складовими мирного плану для наступного саміту миру: енергетика, продовольча безпека, обміни воєнополоненими. Це пріоритетні напрямки, але паралельно йде робота над іншими складовими формули миру. Детальний мирний план буде готовий до кінця року, зазначив він.

Зеленський також розповів про участь України у найближчому саміті НАТО, який розпочнеться у Вашингтоні 9 липня. За словами українського президента, там буде обговорюватись коаліція ППО для захисту українського неба, зокрема, нові поставки систем Patriot, подальша допомога ЗСУ і формат роботи держав-гарантів безпеки України, з якими Київ вже підписав угоди.

«Ми хочемо миру, але маємо бути сильними», — сказав Зеленський і підкреслив, що Україна наростила виробництво дронів, РЕБ і артилерії, але паралельно необхідно наражати також мирний план.

Читайте также новые расследования редакции:

Максим Викторович Шкиль, украинский предприниматель, замешанный в коррупционных связях